Perakende Performans Yönetimi

Kapasite fazlalığı, artan müşteri beklentileri ve müşteri davranışlarındaki değişim, günümüzde ve önümüzdeki yıllarda da gündemin en önemli maddesi olmaya devam edecektir.

Artan rekabet sonucu düşen karlılıklar, otomotiv sektörünün her kademesinde (Araç üreticisi, Yan sanayi, Bayiler) bazı şirketlerin faaliyetlerini durdurmasına veya bir başka şirketle birleşmesine neden olmuştur. Kar marjlarının çok sınırlı olduğu günümüz rekabet koşullarında verimli çalışmak artık vazgeçilmez bir koşul olarak önümüze çıkmaktadır.

Ototronik, yetkili satıcılarda karlılık mertebelerini ölçümleme çalışmaları yaparak, bayi teşkilatının hizmet performansını geliştirmek, müşteri memnuniyeti ile birlikte karlılığı arttırmayı amaçlanmaktadır.

Perakende Performans Yönetimi çalışmaları, yetkili satıcılardaki satış, servis, yedek parça, 2. El ve sigorta departmanlarında belirlenmiş performans göstergelerinin, sorgulanmasını ve elde edilecek bilgilerin incelenerek, sonuçların mukayeseli olarak değerlendirilmesini kapsamaktadır.

 

  • Ototronik Resmi Web Sitesi 2014. Tüm hakları gizlidir.