Üreticiler ve Distribütörler

Otomotiv endüstrisi uluslararası boyuttadır. Her yıl, dünyada 95 milyon adedin üzerinde araç üretilir ve satılır. Otomotiv sanayi kurulu kapasitesi, yıllık genel talebin üzerindedir ve sanayide kapasite fazlası vardır. Bu nedenle, üreticiler arasında ciddi rekabet söz konusu olup, finansal baskı altındadırlar.

Bu yoğun rekabet, üreticileri, sürekli olarak, yeni modeller üretmeye, teknolojilerini geliştirmeye, maliyetlerini düşürmeye özellikle de, araçların dağıtımı ve bayi yapılandırılması konularında, yeni ve daha verimli iş yapma yollarını arama baskısı altında tutmaktadır.

Blok Muafiyeti yasasıyla birlikte araç satış ve satış sonrası faaliyetlerinde önemli değişiklikler meydana gelmiş, perakende seviyesindeki rekabet geçmişe göre daha da zorlaşmış, ‘verimlilik‘ her zaman olduğundan daha fazla önem kazanmıştır.

Ototronik, uluslararası trendleri izler, en iyi uygulamaları yakından takip eder. Bayilerde performans ölçümleri yapar, gelişmeleri takip eder, risk analizi yapar. Risk altındaki bayide, güçlü ve zayıf yönleri inceler, kaynakları ve fırsatları belirler, planlar ve yapıya en yakın uygulamayı tatbik eder. 

 

  • Ototronik Resmi Web Sitesi 2014. Tüm hakları gizlidir.